Priklausomybių gydymas

Pagrindiniai principai: psichologinė pagalba ir fiziologinės pusiausvyros gerinimas

Psichologinės priklausomybės dalies gydymas – tai psichologo konsultacijos, kurios yra orientuotos į šiuos asmenų turinčių priklausomybę gyvenimo aspektus:

  • Geresnį savęs, savo jausmų ir poreikių suvokimą, jų raišką – savojo „aš“ jausmo stiprinimą; pasitikėjimo savimi ir tikėjimo gyvenimu atkūrimą.
  • Pernelyg didelio reiklumo sau, perfekcionizmo, kontrolės poreikio atsisakymą; mokymąsi save palaikančio, atjaučiančio požiūrio; mokymąsi pasitenkinti netobulais rezultatais.
  • Artimuose santykiuose kylančių problemų sprendimą – savo poreikių raišką, ribų brėžimą; emocinį atsiskyrimą, atsiliejimą nuo partnerio t.y., išsitapatinimą iš kontroliuojančio/-ios visagalio/-ės ar bejėgio/-ės aukos vaidmenų.
  • Atpažinimą tų šešėlinių, paslėptų, sąmoningai nepažinių savo charakterio savybių, kurios tiesiogiai susijusios su Jūsų priklausomybe alkoholiui – pasąmoniniais bejėgiškumo, pykčio, kaltės jausmais, savęs kaip blogo/-os matymu, jų priėmimą ir perdirbimą; savi destrukcijos dėl savęs kaip visiškai „blogo“ matymo suvaldymą.
  • Vietoje savi destruktyvaus, save ir savo gyvenimą naikinančio alkoholio vartojimo elgesio įgalinimą pasirinkti kitokį, konstruktyvų elgesį, gyvenimo kūrimo kryptį.

Psichologinių konsultacijų tikslas – padėti priklausomiems asmenims atpažinti savo neracionalų elgesį (pasąmoninius savo elgesio motyvus), išgyvenamus vidinius sunkumus, bei spręsti gyvenimiškas problemas t.y., tarpasmeninėse ar kitose gyvenimo sferose kylančius sunkumus. 

Fiziologinės priklausomybės dalies gydymas – tai lazerio terapija, kuri veikia tradicinės kinų medicinos gydymo principu, kuomet dirginant tam tikrus biologiškai aktyvius taškus ar nervų galūnėles esančias ausų kaušelyje, tikimasi fiziologinio atsako pažeistose smegenų struktūrose.  Lazerinė aurikuliarinė (ausų zonos) terapija paprastai taikoma siekiant išvengti nemalonių chroniško psichoaktyvios medžiagos naudojimo nutraukimo ar abstinencijos požymių. Ši nesudėtinga intervencija, susideda iš keleto akupunktūrinių taškų schemos, kurie parenkami atitinkamai pagal priklausomybės pobūdį. Teigiamas lazerinės terapijos poveikis gydant priklausomybes yra patvirtintas moksliniais tyrimais ir taikomas visame pasaulyje. Lazerio terapija itin veiksminga pagalbinė gydant visus chroniško pobūdžio sutrikimus, ypatingai priklausomybes.  

Lazerinės terapijos taikymo priklausomybėse nauda organizmui:

  • Šalina psichovegetacinius abstinencijos simptomus – dirglumą, nerimą, jautrumą, gerina dėmesio koncentraciją, miegą, bei kelia energingumo lygį.
  • Mažina potraukį psichoaktyviai medžiagai dėl “gerųjų” cheminių medžiagų (beta endorfinų, serotonino) išsiskyrimo smegenyse. 
  • Aktyvuoja natūralius organizmo savigydos mechanizmus.
  • Veikia raminančiai – harmonizuojančiai, mažina streso hormono kortizolio lygį organizme. 
  • Gerina limfos cirkuliaciją, šalina perteklines skysčių sankaupas vidaus organuose, mažina uždegiminius organizmo procesus, bei aktyvina imuniteto procesus.